A 47-es uf-katasztrfa ta megszaporodtak az uf szlelsek Fl vszzad elteltvel az uf hisztria tretlen, beszlhetnk mr elsõ, msodik sõt harmadik tpus tallkozsokrl, hallhatunk mr kormny-sszeeskvs elmletekrõl melyek szerint az amerikai kormny az idegenek ltezsnek bizonytkait prbljk eltussolni. Ezen elmlet szerint az amerikai 56-os krzetben a kormny tudtval (pl. lltlag id. Bush is jrt arra) vgeznek ksrleteket kutatmunkt a fldnkvliek segtsgvel. Ezen tallgatsok kiiktatsra kezdte el az amerikai kormny „Kk knyv” programjt.
Az uf-hvõk legfõbb bizonytkai a tallkozsok: sok ilyen tallkozst szkeptikus, normlis, teht szenzcihajhszssal nem vdolhat ember lte meg. A tallkozs gyakran akkora traumt okozott, hogy ezek az emberek tudatuk mlyre ûztk az emlket, ami csak ksõbb kerlt ismt felsznre. Az ilyen traumt tlt szemlyekkel kln erre specializldott pszicholgusok is foglalkoznak.
Az elmeslt trtnetek gyakran azonos esemnyekrõl szmolnak be egymstl fggetlenl s azonos mûtti hegeket is talltak rajtuk. Ezek ltalban szablyos korong alak bemlyedsek a bõrn, valamint egy alkalommal egy ismeretlen fmtvzetbõl kszlt, ismeretlen, de mestersgesen ltrehozott eszkzt is talltak az egyik ilyen szemly testben. Ezekre a jelensgekre azta sincs tudomnyos magyarzat, azzal egytt termszetesen, hogy a ltogatsokrl szl trtnetek tlnyom tbbsge bizonytottan kitalci, csakgy, mint a bzakrk emberi alkotsok. A msik gyakran szlelt jelensg a replõ csszealjak esete. Ezekre is akad fldhz ragadtabb magyarzat. Az uf lz 1947-es kitrse (Roswell-i ufkatasztrfval) ppgy lehet a II. vilghbor haditechnikai fejlesztseinek a kvetkezmnye, mint a kis zld emberkknek fajtnk irnt val rdeklõdse. A Harmadik Birodalom sszeomlsval ugyanis a nmet mrnkk technikai, hadszati fejlesztsei az amerikaiak s fõleg az oroszok kezbe kerltek. A nmet tervek amelyek gyakran mr a megvalsts vagy a sorozatgyrts kszbn lltak, rendkvli tletessgrõl s kpzelõerõrõl rulkodtak, melyekkel a szvetsgesek nem versenyezhettek. Hitler mnija a csodafegyver bevetsvel kapcsolatban, hajmeresztõ tletekre inspirlta a kutatkat. Ilyen volt pldul az a szlgy, amely nagy nyoms szllksekkel tzelt a clpontra egy 18 mter hossz csõbõl, s 200 mterrõl szthastott egy deszkt ez a fegyver azonban soha nem kerlt bevetsre. Ugyanezen elv alapjn alkottk meg Az gynevezett hanggyt is, amely lgrvnyekkel tette volna rtalmatlann az ellensg replõgpeit. A raktahajts s a sugrhajtmû kifejlesztsben is lenjrtak a nmetek. 1939-ben lltottk hadrendbe a vilg elsõ sugrhajts replõgpt is, s sok ms mellett megszlettek a tervei egy helybõl felszll tbbirny sugrhajtmûvel felszerelt vadszgpnek, a Focke-Wulf triebflgelnek is. A legklnsebb azonban az a replõgp volt, amelynek fejlesztst 1943-ban kezdtk el Dortmundban s Peenemndben. A V-7-re keresztelt replõ szerkezet kpes volt helybõl fel s leszllni, valamint lebegni a 12 db BMW ltal gyrtott sugrhajtmûvel. Egy Richard Miethe nevû replõmrnk a hbor utn beszmolt az amerikai titkosszolglatnak a szerkezet mûkdsi elvrõl, mibõl kiderlt hogy a motorok 5500 le teljestmnyt adtak le, a gp maximlis sebessge pedig 2500 km/h volt hattvolsga 40000 km-t kzeltette. Korabeli forrsok szerint a gpezet egy harangra emlkeztetett, ezstsznû volt s a szemtank csak feuerball-nak tûzgolynak hvtk. Miethe beszmolt mg arrl is, hogy a trgy 40 mter tmrõjû volt korong vagy harang alak, s lnyegben egy hatalmas helikopter. A hbor vgn a szvetsgesek egymssal versengve igyekeztek mind tbbet megszerezni Nmetorszgbl, kivltkpp vonatkozott ez a tudstrsadalomra. A tortbl mind az oroszok, mind pedig az amerikaiak nagy szeletet hastottak. A repls terletn mindkt oldal folytatta a nmetek forradalmi jtsaibl knlkoz kutatsokat, tbbnyire sikerrel, hiszen uft egyre tbb ember vl ltni nhny esetben mg lezuhanni is, s ki tudja, lehet hogy a piltk nagyon is emberinek tûnnnek egy valdi harmadik tpus tallkozs esetn.
Radsul az a krds is felmerl, hogy az ilyen uf ltogatsoknak mi rtelme lehet? Ha nem tmad jellegû, minthogy ezek szerint nem, viszont egy jval fejlettebb technikai tuds ll a htterben (gy flni valjuk nemigen lehet) mirt nem nylt a kapcsolatfelvtel? |