Mint macska a forr kst, kerlgettem a tmakrt egsz letemben. S mikzben egyre nagyobb mulattal trtem jra s jra vissza a tmakrhz, s ntt a htam mgtt a megszerzett informcik mennyisge, egyre szaporodtak a krdseim is. Egyre kevsb frt a fejembe, hogy egy az skzssgbl frissen kitrt kori trsadalom, a civilizci hajnaln, hogyan "tvedhet" ekkort, hogy a kznapi letben “haszontalan” tevkenysgben li ki, pazarolja el, alkotsra is alkalmas tehetsgt. Hiszen rengeteg plda van arra, hogy milyen hasznos lehetett a htkznapi letben, ha a napi ltfenntartssal kapcsolatos problmikat oldjk meg. (ntzrendszer, kszerek, mvszetek, papiruszgyrts, galvnelem, orvosi-gygyt jrtassg, stb.) Hogy a fenbe vettk mgis a fejkbe, hogy “ggr” ktornyot ptenek? - Mirt? Persze a trtnelembl tudjuk, hogy a rgi trsadalmakban a tlvilgnak, a halott kultrnak nagyobb szerepe volt, mint ma. - Na de ennyire? Mirt ltszik ez risi arnytvesztsnek? Nem akarom most az egyiptolgiai kutatsok eredmnyt boncolgatni. Nincs is rtelme, hiszen (25 vi rdeklds utn) ma mr az alapjait krdjelezem meg. n ebben a vitban ma mr azoknak adok igazat, akik elfogadjk azokat a trtnelmi jegyzeteket, ahol a Gizban tallhat mvek kort znvz elttinek datljk. S ebben tmogatva rzem magamat amikor is elfogadom John Antony West tuds, geolgus tudomnyos kritriumok betartsa mellett dokumentlt bizonytkt, ahol is "West" azt lltja, s bizonytja be, hogy a Gizeh terletn tallhat szfinx, (a piramis komplexummal egytt) sokkal de sokkal rgebbi, mint azt sok egyiptolgus hiszi. (Ma egynteten ezt lltjk.) "West" tudomnyos ignnyel lert, bizonytsa szerint viszont semmikppen sem lehet fiatalabb, mint 7000 ves. De annl lehet ktszer, hromszor is idsebb. Dr. Robert. Schoch's geolgus professzor, a kzeterzi specialistja egy szakmai kongresszuson (1992 A.S.S. kzgylsen.) megvdte s a szakmai kznsggel is, elfogadtatta "West" szakvlemnyt. S br a meghvott s jelenlv egyiptolgusok csak nmn hallgattk a levezetst, persze ftylnek az rvekre, s tovbbra is kitartanak a - "Ku-fu" ptette mintegy 4700 vvel ezeltt - modell mellett. A geolgia tudomnya szerint, viszont ez mai ismereteink mellett szinte lehetetlen. - Kinek higgynk teht? Egy egzaktabb tudomnynak, vagy az egyiptolgusok hipotziseinek? S persze azt sem rtem, hogy mi ez a hirtelen s indokolatlan irnyvlts az egyiptolgiban, amely hatsra most egy csapsra flresprnek minden rgi feljegyzst, trtnetrk ltal is lejegyzett, s a "Ku-fu" -nl rgebbi keletkezsre utal adatokat is. (Valami bzlik Egyiptomban) De mivel cfolhatatlan geolgiai bizonytk tallhat a szfinxnl, s a kzvetlen kzelben lv vlgytemplomban, tovbb 200 km -el. dlebbre Abydosban is vannak hasonl, a "trtnelem eltti idkre" datlhat kor erodcis bizonytkok, ha tovbbra is szilrd talajon szeretnnk maradni, akkor a Ku-fu ltali ptsi lehetsget el kell vetnnk.
Teht ha valaki tisztn szeretne ebben a vitban ltni, az ne fogadjon el bizonytk nlkl semmilyen magyarzatot sem. Nem arrl van itt sz teht, hogy Ku-fu tnyleges ptteti tevkenysgt tagadnnk, vagy cskkenteni szeretnnk az esetlegesen tnylegesen is neki tulajdonthat munklatok, mvek rtkt. S arrl fkppen nem, hogy azt lltannk ezzel, hogy nem is csinlt Giza krnykn semmit sem. Inkbb arrl lenne sz, hogy amikor Ku-fu Gizban ptkezett, akkor mr a vlgytemplom, s Sphynx ltezett. S mivel erre geolgiai bizonytkunk van, nylvn ms is tervezte. Tovbb mivel minden jel szerint ennek a rgi ptmnyrendszernek tagjai voltak a piramisok is, gy teht megllja a helyt az a kvetkeztets is, hogy Ku-fu idejben valsznleg csak feljtsi s kiegszt munklatokat vgeztek ezeken az akkor mr ksz mveken.
A kvncsisg nzpontjbl az most mindegy, hogy mekkora munkt vgeztek. Nem k ksztettk s ksz. Ha teht ebben a vits esetben is vezetnk a tudomnyos gondolkods, akkor viszont itt egy szokatlan dilemma keletkezik. Szmolnunk kell teht azzal, hogy a gizai piramis komplexum ptsvezeti kztt jelen kellett, hogy legyen egy a korhoz kpest hihetetlenl fejlett, nagy tuds intelligencia, amely az egsz ptkezst levezette. Mszakilag, s technikailag egyarnt. Hiszen az skzssgi kolnikban, a kkorszakban ez msknt elkpzelhetetlen. Gyjtget letmdot folytat kkorszaki primitv emberhordk idejben ez mskppen nem lehetsges. (minimum ie. 5000-ben)
Nem csak azrt fontos, mert ebben az esetben keresnnk kell az itt megnyilvnult anomlia ms egyb jeleit, nyomait, hanem, elssorban s fknt azrt, mert rirnytja a figyelmet arra, hogyha a magasan fejlett, (netn idegen) intelligencia nyomait, szndkait szeretnnk felismerni, akkor ki kell emelkednnk a kznapi gondolkozsbl. A htkznapokbl, el kell jutnunk egy olyan (ma mg taln csak) vlelmezhet szintre, vagy irnyba, amely fejldsi, vagy fejlettsgi szintre mg nem is jutott el az emberi faj! Ahov lehetsges, hogy a mi civilizcink is csak vezredek mltn jut el!
A megrtshez teht valsznleg olyan motivcikat szksges felfognunk, vagy megrtennk, amely rtkek itt a fldn mg meg sem szlettek! (Lehet, hogy sosem lesznk kpesek felfogni.) - risi dolog ez! Ugyan akkora, vagy mg nagyobb feladat, mintha a kkor embernek kellene megfejteni egy mai (de kihalt) nagyvros minden titkt minden segtsg nlkl. (Taln soha nem fog E-mail kimenni az Internetre, vagy elektromos vezetk tjrni jra a kbeleket) St mg a fenti pldnl is nagyobb a mi feladatunk, mert szmunkra csak a kevs fellelhet lelet anyag, s a trtnelem sorn eltorzult, vagy eltorztott informcik, lehetnek a segtsgnkre. s rzelmileg sem nagyon vagyunk mg fggetlenek. (Szemlyes, vagy anyagi rdekek, nacionalizmus, vallsos rdekek, ...stb) Radsul a mi esetnkben mg az is valszn, hogy a rejtly cmzettje a jv, vagyis egy olyan kor, s olyan jelleg ismeretek, amely mg nem is jtt el.
Le kell teht tiszttani a gondolatainkat, tisztn az informcikra, fknt annak tkrben, hogy miknt extrapollhatk azok a jv rtkei mentn. S meg kell szabadulni minden rzelmnktl is, mert nagy valsznsggel azok itt csak vakvgnyra juttatnak minket. Fel kell szabadtani a megismers folyamn az alkot fantzit. Ha nem gy kzeltnk az egsz krdskrre, csak tvedhetnk. Semmikppen sem szabad teht, csak a mai rtkeink mentn elemezni, hiszen a vizsglt m, sem ezek mentn jtt ltre. Nem kvetend pldaknt mutatok most az egyiptolgusok azon konzervatv rtegre, akik ma mg megfelel sly bizonytk nlkl, a tudomnyos szakvlemny ellenben utastanak el minden olyan vlemnyt, ami az ptk tekintetben Egyiptomon kvlre mutat. Br az n vlemnyem szerint itt mr nem is tveds, hanem egyrtelm szndk fedezhet fel.
Mintha Egyiptom megelgelte volna, hogy az Egyiptom terletn eddig tallt archeolgiai leletek zmt, a vilg szjjelmarcangolta, s sztszrta a trtnelem sorn, a vilg szinte minden rszbe, s mg ma is, a szjjelhordott trtnelmi ereklyknek csak alig nhny szzalka kerlt e nemzetek mzeumba. Most Egyiptom ltszik tesni a l tls oldalra, s nemzeti gyet forml a civilizcink blcsjbl. Mert a Nlus vlgye, az emberisg blcsje, s nemcsak egy orszg seitl szrmaz nemzeti rksgt rejti jtkony homokja. |