lipitomi
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Chat
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Linkek
 
CSAK A KISPEST!
 
=)
 

Soha ilyen jkedven 

nem vesztettem mg

 ennyi pnzt, mint az

elmlt kt htben itt, de megrte

hiszen megtapsoltak rte

-George Hemingway a

 Honvd megvsrlsrl

 
Ksznm a ltogatsotokat:)
Induls: 2006-05-27
 
Tom s Jerry:)imdom:)
 
szintn!=)
Szp pr vagyunk?=)

persze ,gynyr
igen,nagyon
ht...lttam mr szebb prt is
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
egrkvet
 
zene
 
Egyb rdekessgek
Egyb rdekessgek : Gondolattvitel

Gondolattvitel

  2006.06.13. 19:33

Gondolatolvass,gondolattvitel,telekinzis azaz a trgyak mozgatsa tudattal!

A teleptia egyedi s ltalnos is egyben. Mint ahogy valaki, akinek telepatikus kpessgei vannak, szintn elmondhatja nektek, ez trtnhet valakinek a beleegyezsvel, vagy anlkl is. A rdi analgijt fogjuk itt hasznlni, mely klnbzõ rdi frekvencikra hangolhat, vagy akr teljesen ki is kapcsolhat. Egy rdinak egy adllomsra is szksge van, melyet vevõknt sok rdikszlk foghat. A rdihullmok nagy tvolsgokat kpesek megtenni, csakgy, mint azok az agyhullmok, amelyek azrt felelõsek, amit az emberek teleptinak neveznek. Ha egy telepatikus kpessgekkel rendelkezõ valaki kpes lenne fogni, tegyk fel, minden sugrz agyat, hogyan vlogatn ki mindezt a vevõ agy, tlterhelõds nlkl? A fogad agyak nagyrszt a sajt dolgaikkal vannak elfoglalva, gy a berkezõ jeleket fõknt csak zajnak tekintik. Ha a berkezõ zenet megpendt egy hrt a fogad agyban, mint amilyen egy ismerõs helyzet vagy klcsns aggodalmak, akkor a fogad agy lehet, hogy gy dnt, mgis figyel erre. Ha ez trtnik, ez olyan, mintha a rdi llomskeresõ gombjt odacsavartk volna, s a hangerõt szintgy felerõstettk volna. A fogad a berkezõ jelekre koncentrl, nem engedve magt eltrteni nmaga belsõ aggodalmai ltal.

Ezrt egy telepatikus szemly figyelõ mdban zaklatottnak tûnhet, de ennek ellenre ms funkcik folytatdhatnak. sszhangban a befut zenettel, a fogad szve egyszerre fog dobbanni a kldõvel, s az agyuk hasonl helyeken lesz lnk, gy amennyire csak lehetsges, egyetlen agyknt mûkdnek. Ezekben az llapotokban lehetsges a fogad szmra, hogy elkezdjen kldeni, mivel szinkronban vannak, azonos hullmhosszon, mondhatni.

ltalnossgban, s egy magas fokig, a teleptia olyan valami, amit a genetiktok tmogat. Legyetek azonban tudatban, hogy az emberisgnek csak egy kicsiny rsze kpes kihasznlni a gondolattvitelt brmilyen szinten egyltaln. A npessg egy kis szzalknak van idõnknti telepatikus tapasztalata, ritkn, esetenknt csak egyszer az letben. Ebbõl a kis szzalkbl egy mg kisebb hnyadnak, az egsz npessgnek kb. 2%-nak van brmely olyan kpessge, amelyet akaratra ssze tudna szedni. Abban, hogy nluk kzsek a gnek, kzs az agyhullmokat keltõ "hardver", a csaldi kapcsolatok a leginkbb gyakoriak. Ikreknl s csaldtagoknl az lmnyek is kzsek, amik szintn nvelik az elõfordulsokat.

A gondolattvitel alvs kzben is elõfordul, igen gyakori, ez az, amirt sok ember arra kvetkeztet, hogy ltnoki lmai vannak. Õk csupn megprblnak kommuniklni alvs kzben, amikor lassan llegeznek s nincsenek magasan teltve oxignnel, s msokkal beszlgetnek, akiknek tudsuk van. A jvendls gyakran egyszerûen egy logikus tallgats, sok tnyre alapozottan, melyek nem ltalnosan ismertek a nyilvnossg szmra. A js lehet, hogy egyszerûen sok ms szemlytõl szerzett informcit rakosgat ssze, s a logikus kvetkeztetsre jut!

Ha visszatartjtok a llegzeteteket, a szn-dioxid szintek nvelsre, segt, s ez az, amirt a hinduk elõnyben rszestik a hegycscsokat a meditcihoz. Hasonlkppen, megtanulni bzni az rzkeitekben, amikor gy gondoljtok, hogy kapcsolatban lltok valakivel, ahelyett, hogy elvetitek õket mint buta gondolatokat, segthet nektek, hogy teljes mrtkben hasznt vegytek a kpessgeknek, amelyeknek birtokban vagytok. Gyakoroljtok nhny barttal, s hasonltstok ssze azt, amit szleltetek azzal, amit õk kldtek, vagy lertak, hogy magabiztossgot szerezzetek.

All rights reserved: ZetaTalk@ZetaTalk.com

Parapszicholgia, parafizika [4,3]

Nehezen krlrhat ez a tmakr, mert ahny szerzõ, annyifle dolgot rt alatta. Kzs vonsknt taln az jellhetõ meg, hogy a parapszicholgia lltsa szerint az ember rendelkezik olyan kpessgekkel, melyeket a termszettudomny mg nem trt fel, de valamennyire megfoghatk a tudomny eszkzeivel, mrsekkel. A parapszicholgia hvei teht arrl beszlnek, hogy az embernek vannak bizonyos kpessgei, melyek magnak az embernek a tulajdonsgai, azaz (ltalban) nem fordulnak szellemi lnyekhez segtsgl tudatosan; egyszerûen a tudomny mg csak flig feldertett terleten hzd frontvonalaknt szeretik bemutatni tevkenysgket. El kell ismerni, hogy ez valban gy is van nagyon sokszor, gy vannak kutatk, akik valban termszettudomnyos alapossggal kutatjk pl. a gondolattvitel jelensgnek ltezst vagy lehetetlensgt. Ezek azonban a kis hnyadt adjk a ``parapszicholgia'' vagy ``parafizika'' cmmel megjellt terletnek, egyrszt mert szmuk sokkal kisebb a felelõtlen njellt szakrtõknk, msrszt az õ eredmnyeik egyltaln nem ltvnyosak vagy ttõ erejûek, gy nem kerlnek bele olyan mrtkben a mdikba, mint a szenzcit grõ jelensgek.

A kvetkezõkben teht nem azokrl a kutatsokrl runk, melyeket szigoran ellenõrztt krlmnyek kzt vgeznek azrt, hogy tisztzzk az ember esetlegesen mg fel nem ismert termszetes kpessgeit, hanem az ebben a tmban a knyveket, jsgokat s a TV-t elraszt ltudomnyrl. A mai szhasznlat szerint igen valsznûnek mondhat, hogy ha valaki magt ``parapszicholgus''-nak nevezi, akkor a tma ltudomnyos oldaln ll. A tmakr egy-egy terletvel tudomnyos alapossggal foglalkoz fizikusok, biolgusok, pszicholgusok nem szoktk magukat ``para-'' jelzõvel illetni.

Tipikus jelensgek, melyek a ``paratudomnyok'' trgykrbe esnek:

  • gondolattvitel  (teleptia) 
  • gondolatolvass 
  • trgyak gondolatok segtsgvel trtnõ mozgatsa (telekinzis) 
  • rzkszervekkel meg nem magyarzhat szlelsek (ESP) 
  • jvõbe- vagy mltba lts
  • trgyak testhez trtnõ tapadsa

Knyvnk kereteit meghaladn az emltett tmk kimertõ trgyalsa, ezrt csak nhny fõ szempontot emltnk meg. Tehetjk ezt azrt is, mert feltehetõen minden kedves olvasnk tallkozott mr ezeknek a jelensgeknek a bemutatsval klnfle hrkzlsi eszkzkben.


A parapszicholgia eredmnyei nem reproduklhatk.

Ellenõrztt krlmnyek kzt a fenti jelensgek legnagyobb ``szakrtõi'' sem tudnak megismtelhetõ eredmnyeket felmutatni. Nincs olyan ember, aki mondjuk 10-bõl 9-szer eltalln a msik szobban levõ ember ltal gondolt szmot, vagy aki minden krlmnytõl fggetlenl tudn a tvmozgats jelensgt produklni, stb. A tapasztalatok azt mutatjk, hogy nem szabad hinni azoknak a hreknek, hogy ``Egy parapszicholgiai kutatintzetben vilgosan sikerlt kimutatni, hogy...'' Sajnlatos mdon a kifejezetten ilyen jelensgek kutatsra ltrejtt intzmnyek sokszor nagyon elfogultan rtkelik a megfigyelseket, hisz erõs rdekk fûzõdik a sikerhez, s amikor egy msik intzet emberei ellenõrizni akarjk azokat, azok sikertelensgre vezetnek.

Sajnlatos azonban, hogy amg a szenzcizû hradsok az lltlagos sikerekrõl viszonylag nagyobb teret nyernek a mdikban, ezek cfolata nem kap akkora hangslyt, mert nem annyira ltvnyos. Azrt aki figyel, lthat a cfolatokrl szl hradsokat is a TV-ben. gy pl. egy oroszorszgi parapszicholgiai intzet lltotta, hogy nhny hres ``parafenomn''  segtsgvel a gondolattvitel s a tvgygyts kimutatsban objektv bizonytkokra tettek szert. Egyik ksrleti alanyuk a Magyarorszgon is ismert ``parafenomn'', Ignatyenko  volt. Az USA-bl rkezett kutat- s filmes csapat elõtt azonban nem tudtk megismtelni az eredmnyeket. Az errõl szl filmet bemutatta pl. a Spektrum TV 2002. prilisban. Azonban biztosak lehetnk abban, hogy a parajelensgekrõl szl knyvek nagy rsze meg se fogja emlteni ezt a nyilvnosan bemutatott cfolatot, amikor Ignatyenko fantasztikus kpessgeit ecseteli.


A parapszicholgia legnagyobb ``szaktekintlyei'' sokszor termszettudomnyosan tkletesen megmagyarzhat jelensgeket mutatnak be parajelensgknt.

Uri Geller  (aki a vilg egyik legismertebb ``parafenomnje'') hres kanlhajltgat  mutatvnyait szmtalan bûvsz  kpes megismtelni, csakhogy õk elismerik, hogy klnfle trkkkhz folyamodnak.

A 80-as vek vgn ill. 90-es vek elejn Uri Geller igen sokat szerepelt Magyarorszgon, s elmondta pl., hogy mindenkiben rejtõzik egy kis bioenergia,  ami egyszerûen kimutathat. Az ltala javasolt ksrlet a kvetkezõ volt: egy tnyrba ntsnk hideg vizet, tegynk r nhny igen knnyû trgyat (pl. kis sztanioldarabkkat), majd kt tenyernkbõl ``T'' alakot alkotva, tegyk kezeinket pr millimternyivel a vz felszne fl. Ekkor kis vrakozs utn a vz felsznn ramlsok indulnak, melyeket a sztanioldarabok tkletesen megmutatnak. A ``parafenomn'' szerint ez a keznkbõl kiraml bioenergia bizonytka.

A ksrlet mûkdik, s az avatatlan embert valban kzbõl kiraml ``energik'' kpzethez vezethetik, csakhogy egy kevsb kzismert fizikai jelensg tkletesen elegendõ a magyarzathoz. A fizikai jelensg lnyege, hogy a folyadkok felleti feszltsge fgg a hõmrskletktõl, gy a kz ltal itt-ott megmelegtett vzfelsznen sz sztanioldarabokat igazibl a felleti feszltsg vltozsa hozza mozgsba. Egybknt ezt a jelensget Etvs Lrnd  tanulmnyozta elõszr rszletesen (tbb, mint 100 ve) s a tudomnytrtnet az õ nevhez kti a jelensgkr rszletes tisztzst.

Msik, hasonl plda az ``Egely-fle vitalitsmrõ kerk''     esete, ami egy tenyrbe foghat eszkz s lltlag az ember vitalitst mri, ami valami kzelebbrõl meg nem hatrozott fogalom, de valahogy az egszsgi llapottal van lltlagos kapcsolatban. Ez a szerkezet a 90-es vekben terjedt haznkban. Lnyege egy igen knnyen forogni kpes kerk, melynek forgsi sebessgt nhny villog fny jelzi, s a jelek lltlag a vitalitsunkkal, ``bioenerginkkal'' kapcsolatban ll dolgot mutatnak, ha keznket a kerk kzelbe tesszk. Valjban ez a berendezs a legkisebb hõmrskletklnbsgre, illetve az ezek ltal gerjesztett ramlsokra mozgsba jn. Sajt tapasztalat alapjn mondhatjuk, hogy krnyezetnkben legnagyobb vitalitsa egy bekapcsolt asztali lmpnak volt a ``mûszer'' szerint. A nem is tl olcs berendezs teht egyszerû fizikai jelensgek alapjn mûkdtt. (Persze, irataiban Egely Gyrgy tagadja mindezt, de elg elfogulatlanul kzbe venni a berendezst, hogy nhny ksrlet meggyõzze az embert, hogy itt semmifle, nem hagyomnyos fizikai hats nem szksges a jelensg megmagyarzshoz.)

Mirõl van sz? Az egyik lehetõsg, hogy a parajelensgek itt idzett szakrtõi annyira tudatlanok, hogy nem ismerik fel a jelensgek mgtti norml fizikai magyarzatokat. Ebben az esetben semmi nem bizonytja, hogy ms, itt nem trgyalt esetekben vlemnyk mrvad. Ha pedig tudatosan csalnak,  az mg rosszabb eset. Mindenkppen erõsen hitelront a jelensg: a paraszakrtõk kevsb ismert fizikai jelensgeket ``rulnak'' parajelensgknt.


A paratudomnyok ltal nyjtott elmletek slyos hinyossgokkal kzdenek.

Ezek a hinyossgok egyrszt nellentmondsokat jelentenek, msrszt a tudomny sokszorosan ellenõrztt eredmnyeivel val ellentmondst.

Pldul Egely Gyrgy,  a hazai parafizika egyik legismertebb alakja azt lltotta, hogy nhny jelensget csak a negyedik trdimenzi  felttelezsvel tud megmagyarzni. Erre az esetre viszont kidolgozott elmlete van, amit a npszerûstõ knyvekben csak azrt nem ismertet, mert az olvask tbbsge nem lenne kpes felfogni azokat. A 90-es vek elejn ezrt az Etvs Lrnd Tudomnyegyetem lehetõsget biztostott neki, hogy elmlett szakrtõk, azaz fizikusok, matematikusok s egyetemi hallgatk elõtt adja elõ. Az elõads sorn azonban a beharangozott elmlet ismertetse elmaradt, csak nhny gondolattredk kerlt elõ az elektrodinamika ngydimenzis esetre val ltalnostsi ksrletrõl. A tbbszri rkrdezsek vgl is felsznre hoztk: az grt elmlet nem ltezik, a nhny tredk pedig alapvetõ matematikai nehzsgekkel kzd. (A szerzõk egyike szemlyesen tansthatja a trtnteket, mert egyetemi hallgat volt az ELTE-n akkoriban: a fizikusok s a hallgatk nagyon vrtk az grt jszerû elmletet, hisz az ilyen dolog nekik is csemege, lvezetet okoz a hallgatsa, de csaldniuk kellett a fent emltett tnyek miatt.)

Egy msik, ltalnosan hasznlt elmleti fogs a paratudomnyokban a kvetkezõ: Tudjuk, hogy agyunk   mûkdse sorn elektromos impulzusok  mennek idegvgzõdseink kztt, s ezek a koponyn kvl is mrhetõk. (EEG  mrsek az orvostudomnyban.) Agyunk teht fizikai hatssal van krnyezetre. A paratudomnyok kpviselõi itt azt mondjk: ha valaki gyakorol, ezt a hatst irnytani tudja s gy tvmozgats, gondolattvitel s sok egyb jelensg rthetõv vlik.

Ez a gondolatmenet azonban slyos tvedseket tartalmaz.

Agyunk elektromos jelei igen gyengk, ami annak ksznhetõ, hogy idegszlaink csak nagyon kis ramerõssget kpesek elviselni. Ez olyan tny, amin nem lehet gyakorlssal vltoztatni. Egy szabad szemmel szlelhetõ trgy 50cm tvolsgbl trtnõ megmozdtshoz agyunkban milli amper nagysgrendû ramoknak kellene folyni, ami teljes kptelensg, hisz mr egytized amper is slyos krosodst okoz. Az agymûkds elektromos jelensgeibõl levezetni a telekinzis lehetõsgt teht krlbell olyan, mint a kvetkezõ gondolatmenet: ``Karommal fel tudok emelni egy 30 kils trgyat. Ha sokat gyakorolnk, akr 50 kilt is meg brnk egy kzzel mozdtani. Az igen erõs emberek pedig 100 kilnl nagyobbat brnak megtartani egy kzzel. Akkor nem lehetetlen elmletileg, hogy valaki puszta kzzel felkapjon egy buszt, meglltson egy szguld gyorsvonatot, mint Szupermen a mozivsznon.'' Ezen a gondolaton mindenki nevet. Az agyi elektromos jelek klsõ hatsval arrbb tenni egy 10g-os trgyat ugyanekkora kptelensg, csakhogy az elektromossgtanrl az emberek kevesebb tapasztalattal rendelkeznek, gy nem brjk felmrni, mekkora klnsg is van az idegi ingerletterjeds tvoli hatsa s a kicsi trgyak megmozgatshoz szksges erõ kztt. Hasonl thidalhatatlan nagysgrendi klnbsgekkel talljuk szembe magunkat, ha az elektromgneses hullmokkal kvnjuk megmagyarzni a gondolattvitel jelensgt. Az agyunkban keletkezõ elektromgneses hullmok hatsa a fejnktõl mrt tvolsg nvekedsvel ugyanis igen rohamosan cskken, gy ha valaki 1 mterrõl rzkelni tudn a msik ember agybl kijvõ elektromgneses jeleket, az teljesen megbolondulna a mai vilgban, mert a klnfle elektronikus berendezsek, mobiltelefonok annl sok nagysgrenddel nagyobb trerõssget hoznak ltre az sszes ltezõ frekvencin.

Msik slyos problma az ``agyhullmokkal'' az irnyts krdse. Agyunkban az idegvgzõdsek trbeli elhelyezkedse nem feleltethetõ meg semmilyen mdon az elkpzelt trgyak trbeli helyzetnek. Kpzeletnk magunk el idzi mondjuk az asztalon elõttnk levõ toll kpt, s azt is elnk vettheti, hogy ez a toll elmozdul egy centit balra (vagy akr azt is, hogy egy kanadai pocoknyll vltozik). Mindekzben az agyunkban terjedõ jeleknek semmilyen trbeli irnyultsga nem mutathat ki, azaz a fejnkbõl kiindul elektromgneses hullmok vletlenszerû irnyokban indulnak ki. (Ez fggetlen attl a tnytõl, hogy bizonyos agyfunkcik esetn agyunk egyik vagy msik terlete aktvabb, hisz ezek a terletek milliszmra tartalmazzk a vletlenszerû trbeli helyzetû idegvgzõdseket.)

Termszetesen az itt emltett kt eset nem mutatja az egsz jelensgkr tves voltt, mgis igen tipikusak, s az tlagos parafizikai knyvekben tmegvel tallkozhatunk ezekhez hasonl kifacsart gondolatokkal, komolynak lczott elmletekkel. Azt azonban leszgezhetjk: az ismert fizikai jelensgek kzt nincs olyan, amely a valdi parajelensgek megmagyarzst lehetõv tenn.

 
Time
 
Naptr
2023. December
HKSCPSV
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
Szavazs
Lesz mg valaha nagycsapat Kispesten?

persze!BL gyztesek lesznk!
Igen,BAJNOKOK LESZNK!
a kvetkez 10 vben nem
3 ven bell nem
mr jvre!
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Szar fradi
 
A.C.A.B.
 
:D
 
=))
 
Fuck juve
 
lapoz
 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!